Øens Hold Cup - 23. marts til 25. marts

Gruppe B - 11-mands


Vinding SF 1

OB 1

Gruppe B - 8-mands


Dalum IF 1

FC Nakskov 1

Jyllinge FC 1

B.93 1

Gruppe C - 11-mands


Vinding SF 2

OB 2

Gruppe D - 8-mands


Dalum IF 2

FC Nakskov (2+3)

Jyllinge FC 2

B.93 2

OB 3

Bane 1: Opvisningsbane

Bane 2-A + 2-B: Græs m. lys (8v8)

Bane 3: Græs m. lys (11v11)

Bane 4: Kunst m. lys (11v11)

Spilletid: 8v8: 2x25 min.

Spilletid: 11v11 2x30

Udskiftning: Fri

Antal spillere: Fri

Kampprogram - Drenge - U13

Fredag d. 23. marts

Tidspunkt Pulje Bane Hjemme Ude Resultat
17:30 3 -
18:00 D 2-A FC Nakskov 3 OB 3 1-7
18:00 B 2-B Jyllinge FC 1 Dalum IF 1 1-4
18:00 A 4 OB 1 Vinding SF 1 1-1
18:45 B 3 OB 2 FC Nakskov 1 1-3
19:00 D 2-A FC Nakskov 2 Dalum IF 2 3-3
19:00 D 2-B Jyllinge FC 2 Tårup IF 0-5
19:15 C 4 B.93 (1+2) Vinding SF 2 1-2

Lørdag d. 24. marts

Runde 1

Tidspunkt Pulje Bane Hjemme Ude Resultat
9:00 B 2-A FC Nakskov 1 Dalum IF 1 0-0
9:00 C/D 2-B Jyllinge FC 1 B.93 1 2-3
9:00 D 3 Vinding SF 2 OB 2 0-2
9:00 B 4 OB 1 Vinding SF 1 1-4
10:00 D 2-A Jyllinge FC 2 FC Nakskov 2 2-1
10:00 D 2-B OB 3 Dalum IF 2 2-1
11:00 D 2-B B.93 2 FC Nakskov 3 3-2

Runde 2

Tidspunkt Pulje Bane Hjemme Ude Resultat
12:30 B 2-A Dalum IF 2 OB 1-1
12:30 B 2-B FC Nakskov 1 Jyllinge FC 1 1-2
13:00 Serie 1 4 Tårup IF S.f.B. -
13:30 D 2-A B.93 1 FC Nakskov 3 4-0
13:30 D 2-B Dalum IF 2 Jyllinge FC 2 2-1
14:30 D 2-A EGB B.93 2 5-0
14:30 D 2-B FC Nakskov 2 OB 3 0-7

Runde 3

Tidspunkt Pulje Bane Hjemme Ude Resultat
14:30 B 3 OB 2 TPI 2-8
14:30 B 4 Vinding SF 1 Langeskov IF 7-2
15:30 B 2-A Dalum IF 2 B.93 1 1-4
15:30 B 2-B FC Nakskov 1 Tårup IF 5-2
15:45 C 3 OB 1 Bjerringbro 4-1
15:45 C 4 TPI Vinding SF 2 5-3
16:30 D 2-A Jyllinge FC 2 EGB 0-6
16:30 D 2-B OB 3 B.93 2 1-2
17:30 C 2-A OB 2 Jyllinge FC 1 0-6
17:30 D 2-B FC Nakskov 3 Dalum IF 2
18:30 B 2-A Dalum IF 1 OB 1-6
18:30 D 2-B FC Nakskov 2 B.93 1 3-0

Søndag d. 25. marts

Tidspunkt Pulje Bane Hjemme Ude Resultat
9:00 B 2-A Jyllinge FC 1 Dalum IF 1 -
9:00 D 2-B FC Nakskov 3 B.93 (1+2) Udgået
11:15 B 4 OB 1 Glamsbjerg 0-7
9:00 C 4 Vinding SF 2 Kerteminde 5-2
10:00 D 2-A Dalum IF 2 Nakskov 2 3-0-
10:00 D 2-B Jyllinge FC 2 OB 3 -
10:15 C/D 3 OB 2 B.93 (1+2) 1-5
10:15 B 4 Vinding SF 1 FC Nakskov 1 8-0